:Sukces to JA! Urszula Rzepczak

:Sukces to JA! Urszula Rzepczak
Rozmowa z Urszulą Rzepczak, która od ponad 15 lat mieszka w Rzymie, a od 2015 roku jest korespondentką kanału Polsat News z Wiecznego Miasta i Watykanu. W 2020 roku wraz z mężem została laureatką nagrody Polak Roku we Włoszech w kategorii działalność kulturalna. Konkurs organizowany jest od 4 lat przez Związek Polaków w Kalabrii.

Oprócz pracy zawodowej, Urszula jedną z nielicznych polskich sommelier oliwy i od kilku lat prowadzi z powodzeniem rodzinną firmę Olio d’Autore, będąca członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ulivita Mediterranean Diet, promującego oliwną kulturę i zdrowie, oparte na diecie śródziemnomorskiej.
Podczas rozmowy z VideoPyja, Ula opowiedziała nam jak produkowana jest oliwa, od czego zależy jej smak, dlaczego jest ważna dla naszego zdrowia i jak rozpoznać dobrej jakości oliwę.
Wywiad zakończył się degustacją 5 rodzajów olio extravergine d’oliva.
Projekt „Sukces to JA! Rozmowy z Polakami we Włoszech” ma na celu promocję Polaków żyjących we Włoszech, którzy odnieśli sukces na emigracji. Pomysłodawcami projektu są: redakcja portalu informacyjnego dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat” (www.naszswiat.it) oraz stowarzyszenie kulturalne „VideoPyja” (videopyja.com). Wywiad został nagrany w apartamencie Marty Stępień „Conte Vittorio” w Rzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1
1
2
3
4
5
6