Drugą dekadę działalności rozpoczął Kongres Polskich Kobiet w Austrii spotkaniem zatytułowanym Polski Głos Kobiet.
Wydarzenie pod patronatem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Ambasady RP w Wiedniu miało na celu pokazanie, że współczesna kobieta to nie jedynie żona i matka, ale osoba, która ma marzenia i potrafi je realizować, a jednocześnie chętnie dzieli się swoim czasem i umiejętnościami z innymi.
Co czekało na przybyłych gości ? Wystawa obrazów, poezja, muzyka, taniec, a także dobrze zaopatrzony bufet (bigos zniknął błyskawicznie!). Dochód z bufetu w całości przekazany został na leczenie 13-letniej Ani.
Ambasador RP w Austrii Zenon Kosiniak-Kamysz w żartobliwy sposób przeanalizował historię kobiecego dobrostanu w PRL. Podkreślił także ważną rolę kobiety w utrzymywaniu polskości.
Dwie doskonałe artystki, pianistka Natalia Rehling i skrzypaczka Małgorzata Wójcik pokazały, że muzyka klasyczna otwiera serca także poza salą koncertową. Zespół The Husars przypomniał, jak bawiłyśmy się przy polskim rocku w latach osiemdziesiątych, a zespół folklorystyczny Mazurki zachwycił tańcem i śpiewem. Barwy obrazów i słowa poezji prezentowane przez zaproszone artystki sprawiły, że Forum Kongresu Polskich Kobiet było wydarzeniem, o którym będzie się mówić jeszcze długo.
Na zakończenie wspomnijmy jeszcze, że tego samego dnia odbyły się wybory nowych władz Kongresu. Miejsce dotychczasowej Prezeski Ewy Ernst- Dziedzic zajęła Iwona Czekańska.
Nowym władzom życzymy wielu sukcesów.
(df)
BYLIŚMY TAM ..., OSTATNIO DODANE
