Race for the Cure Roma 12/05/2024

Różowa wstążka, która jest na całym świecie symbolem walki z rakiem piersi, istnieje w obecnym kształcie od 1992 roku. Pierwszy raz wstążka jako symbol walki z chorobą pojawiła się za sprawą Jeremiego Ironsa i osób działających na rzecz pacjentów z AIDS. Ten znaczek okazał się doskonałym chwytem marketingowym i już w 1990 roku Fundacja Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi rozdawała różowe wstążeczki uczestnikom biegu charytatywnego w Nowym Jorku, jako dodatek do działalności Fundacji.
Evelyn Lauder, wiceprezeska firmy Estée Lauder, sama pacjentka, która pokonała raka piersi, oraz Aleksandra Penney, była redaktor naczelna czasopisma Self wpadły na pomysł, aby różowa wstążka stała się symbolem Miesiąca Świadomości Raka Piersi. Najważniejsza jest idea – zachęcanie do badań, ponieważ wcześnie wykryty rak piersi daje się skutecznie wyleczyć. Race for the Cure Roma to wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w stolicy Włoch w dniach od 9 do 12 maja. W tym roku obchodzimy 25. rocznicę kampanii zdrowotnej. Jest to nie tylko największa, ale także najbardziej znacząca we Włoszech inicjatywa promująca profilaktykę raka piersi. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod Patronatem Prezydenta Włoch – Sergio Mattarelli, co podkreśla jego rangę i społeczne znaczenie.
Stowarzyszenie Le Rondini od lat angażuje się w tę szlachetną sprawę, biorąc udział w Marszu Różowej Wstążki. W tym roku ponownie zachęcaliśmy Polonię rzymską do dołączenia do nas, abyśmy wspólnie mogli wyrazić wsparcie dla walki z rakiem piersi. Nasza jedność i zaangażowanie mogą mieć znaczący wpływ na świadomość społeczną i mobilizację w kierunku profilaktyki i leczenia.
Spotkanie miało miejsce w niedzielę 12 maja, o godzinie 9:30/45 w Vilaggio Race, przy Circo Massimo. To był nie tylko czas aktywności fizycznej, ale przede wszystkim okazja do pokazania solidarności i wsparcia kobiet, a także promowania ich zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1
1
2
3
4
5
6