Narodowe Czytanie 2023 w Rzymie

Do listy wybitnych polskich dzieł literackich prezentowanych od 2012 roku w ramach Narodowego Czytania dołączyła w tym roku powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

  1. września 2023 sala Instytutu Polskiego w Rzymie wypełniła się po brzegi. Dyrektor Instytutu Adrianna Siennicka powitała w swoich progach Panią Ambasador RP Annę Marię Anders i Pana Bartosza Skwarczyńskiego, nowego Konsula Generalnego RP w Rzymie, a także nauczycieli i uczniów Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii oraz licznie przybyłych Polonusów. W Toskanii Narodowe Czytanie zostało zorganizowane przez Konsulat Honorowy RP we Florencji, a w miejscowym Kościele Santa Felicita zebrali się nie tylko Polacy, ale także Włosi, którzy często i chętnie biorą udział w polonijnych wydarzeniach.
    Narodowe Czytanie to akcja społeczna zapoczątkowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie literatury narodowej wśród szerokiej rzeszy społeczeństwa. Obecnie akcja ta odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej Agaty i Andrzeja Dudów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1
1
2
3
4
5
6