Charytatywny Koncert Kolęd „Dzieci Dzieciom” w Rzymie

I Charytatywny Koncert Kolęd „Dzieci Dzieciom” w Rzymie przeszedł do historii. Polacy we Włoszech pokazali po raz kolejny, że umieją się jednoczyć.
Chyba nikt z organizatorów I Charytatywnego Koncertu Kolęd „Dzieci Dzieciom” nie przypuszczał, że będzie się on cieszyć aż tak ogromnym zainteresowaniem. Jeszcze kilka dni wcześniej mówiono, że organizatorzy wybrali nieodpowiedni dzień i godzinę, że po prostu to nie wypali… A jednak, mylono się. Świadczyć o tym może kościół wypełniony po brzegi i suma pieniędzy zebrana podczas koncertu.
19 stycznia zbieraliśmy datki na dalsze leczenie Judytki, Stasia i Marysi – trójki polskich dzieci przebywających w szpitalu Bambino Gesù w Rzymie. To właśnie dla nich zaśpiewał chór SuperSchola wraz z Alkiem Nowakiem – . To dla tej naszej małej „trójeczki” przyszli Polacy mieszkający w Rzymie i we Włoszech.
W niecałe 2 godziny koncertu udało sie zebrać 2030 euro i 20 zł. Pieniądze zostały przeliczone przez komisję, której przewodniczącym był ks. Jacek STANIEK SChr – wice-kapelan Polaków w diecezji rzymskiej oraz duszpasterz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie. Zebrane środki zostaną przekazane na konta fundacji, w których dzieci są podopiecznymi.
Koncert poprowadziła w fantastyczny sposób Magdalena Wolińska-Riedi.
Koncert został zorganizowany przez:
Duszpasterstwo Polskie przy Kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie,
Dwutygodnik dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat” (www.naszswiat.it)
Aleksander Nowak
text https://naszswiat.it/polacy-we-wloszech/rzym-relacja-z-charytatywnego-koncertu-koled-dzieci-dzieciom

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube