Wielkanocny obiad w polskiej restauracji w Rzymie ,,Bajka” 01 04 2018

Wielkanoc to okazja by spotkać się z rodziną . Boże Narodzenie ma swoje 12 dań, ale również na wielkanocnym stole muszą pojawić się tradycyjne polskie potrawy wielkanocne.
W Święta Wielkanocne oczywiście królują jajka. Możemy podawać je na wiele sposobów – faszerowane, w formie pasty jajecznej i tradycyjnie z majonezem.Potrawy wielkanocne to także obowiązkowo żurek. Własnoręcznie przyrządzony pasztet, również bije na głowę te dostępne w sklepach. Wśród wielkanocnych potraw, ma świątecznym stole nie może zabraknąć też słodkości. W tej kategorii prym wiedzie mazurek. Przepisów na to wielkanocne ciasto jest tyle, że ciężko się zdecydować; marcepanowy, z orzechami, makowy lub dla spóźnialskich ekspresowa wersja mazurka bez pieczenia. Wielkanocne wypieki to oczywiście również babki. Babki wielkanocne to nie tylko dobrze znana piaskowa i cytrynowa, ale też np. na zdrowa babka owsiana.
Świąteczne śniadanie to świetna okazja to przygotowania tradycyjnych potraw wielkanocnych, ale również do wypróbowania nowych, bardziej niestandardowych lub zmodyfikowanych przepisów. Smacznymi potrawami najlepiej delektować się w radosnej, rodzinnej atmosferze.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube