Warsztaty dla przedsiebiorczych Polek Rzym Ambasada RP


5 czerwca w Ambasadzie RP w Rzymie odbyły się warsztaty dla kobiet pt. „Przedsiębiorcze Polki”, podczas których obecne na spotkaniu panie mogły dowiedzieć się jak rozwinąć swój biznes we Włoszech oraz poznać Polki, które we Włoszech prowadzą lub chcą założyć własne firmy.
Spotkanie dla kobiet rozpoczęło się od powitania przybyłych przez Ambasador RP we Włoszech – Annę Marię Anders oraz kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie – Agatę Ibek-Wojtasik.
Warsztaty zostały podzielone na dwie sesje. Pierwsza poświęcona była planowaniu swojej działalności we Włoszech. Z tej okazji doradca podatkowy oraz włoscy księgowi (Anna Czerwińska, Saverio Farina i Diego Torresi z firmy FTA Advisors S.r.l. podpowiadali m.in. jak wybrać odpowiednią działalność dla swojej firmy i na jakiego rodzaju trudności można natrafić.
W drugiej części spotkania została przedstawiona działalność grupy Fabryka Kobiecej Mocy, założonej przez wieloletnią dziennikarkę i działaczkę polonijną – Annę Malczewską. Podczas jej przemówienia, które odczytała Agnieszka Mąka można było dowiedzieć się m.in. o roli i celach grupy oraz planach na przyszłość. Zaprezentowana została także działalność 4 członkiń grupy, które pomimo koronakryzysu, świetnie sobie radzą we Włoszech: Marty Stępień – właścicielki przepięknych apartamentów „Via Virginia” dla turystów w Rzymie; Barbary Kamińskiej – anglistki oraz licencjonowanego przewodnika po Rzymie i Lacjum; Agnieszki Mąki – agenta ubezpieczeniowego we Włoszech oraz laureatki IV edycji Polak Roku we Włoszech w kategorii działalność gospodarczo-przedsiębiorcza oraz Sylwii Marczak – make up artist oraz nauczycielki makijażu profesjonalnego w akademii Pierre René Professional Italia w Neapolu.
Podczas warsztatów zaprezentowano spot pt. „Przedsiębiorcze Polki w Rzymie” przygotowany przez Ambasadę RP w Rzymie.

text Anna Malczewka

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube