:Sukces to JA! Joanna Longawa

Sukces to JA! Joanna Longawa

Joanna Longawa mieszka w Rzymie od 15 lat. Oprócz pracy zawodowej zajmuje się dziennikarstwem. Pisze do luksusowego magazynu polskiego Trendy.Art of living, który jest dostępny w Polsce w sklepach Empik oraz kioskach. 

Od 5 lat prowadzi prowadzi swój własny magazyn online w języku angielskim JL INTERVIEWS www.jlinterviews.com, na którym publikuje wywiady z bardziej lub mniej znanymi osobistościami, wśród nich m.in.: Liną Wertmuller (Oscar), Jo Nesbo (autor bestsellerow kryminalnych), Alessandro Baricco, Antonello Colonna (znany rzymski chef), Mauro Colagreco (najlepszy chef swiata), Marcello Simoni (wloski autor bestsellerów), Szymonem Brodziakiem (znany polski fotograf), Abelem Korzeniowskim (polski kompozytor filmowy znany w Hollywood), Heinzem Beckem (3 gwiazdkowy chef niemiecki z Rzymu), Axel Gross (znany amerykanski artysta), Christy Lee Rogers (znana artystka z Hawai, teraz jest w nowym kalendarzu Lavazzy), Patty Pravo, Krzysztofem Zanussim. 

Gościnnie pisze także dla portalu dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat”. Podczas kwarantanny przeprowadzila serie wywiadów z Polakami ze świata i z Włoch na różne tematy związane z nową sytuacją pt. KWARANTANNA JOANNY, które ukazały się właśnie na stronie www.naszswiat.it. 

28 listopada 2020 na włoskim rynku wydawniczym ukazała się jej pierwsza książka w języku włoskim „Le prove dell’esistenza”, która dotyka bardzo smutnego, ale jak aktualnego tematu – przemocy wobec kobiet.

W wywiadzie udzielonym VideoPyja, Joanna Longawa opowiada m.in. o swojej emigracji do Włoch, o powstaniu magazynu JL INTERVIEWS www.jlinterviews.com oraz o tym , jak narodziła się jej pasja do pisania, dzięki które zaledwie dwa miesiące temu ukazała się jej pierwsza książka w języku włoskim.

Projekt „Sukces to JA! Rozmowy z Polakami we Włoszech” ma na celu promocję Polaków żyjących we Włoszech, którzy odnieśli sukces na emigracji. Pomysłodawcami projektu są: redakcja portalu informacyjnego dla Polaków we Włoszech „Nasz Świat” (www.naszswiat.it) oraz stowarzyszenie kulturalne „VideoPyja” (videopyja.com). 

Wywiad został nagrany w apartamencie Marty Stępień „Conte Vittorio” w Rzymie (viavirginia.pl)

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube