Studniówka szkół polskich 2019 w Ambasadzie RP w Rzymie


1 marca, po raz pierwszy w historii szkół polskich w Rzymie i Ostii, odbyła się Studniówka. Uroczystość miała miejsce w salonach Ambasady RP w Rzymie i rozpoczęła się tradycyjnym Polonezem w wykonaniu licealistów.

Następnie, tegoroczni maturzyści zostali przywitani przez gospodarzy Ambasady: Chargé d’affaires a.i. – Szymona Wojtasika oraz kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie – Agatę Ibek- Wojasik.

W swoim przemówieniu, Szymon Wojtasik, podkreślił, jak ważną inwestycją jest edukacja w polskiej szkole za granicą, ponieważ w dzisiejszych czasach w Polsce „bezrobocie jest o wiele niższe niż we Włoszech, polskie miasta bardzo dobrze się rozwijają, a firmy potrzebują ludzi z różnymi językami”. Dodał także, że „włoskie firmy, które otwierają swoje filie w Polsce, potrzebują osób z językiem włoskim, więc już wkrótce może się okazać, że ta edukacja była jedną z największych inwestycji, którą państwo poczynili i to bardzo opłacalną”.

„Pamiętajcie, że od dzisiaj jesteście ambasadorami polskości” powiedziała Agata Ibek-Wojtasik i dodała. „Nie mam wątpliwości, że dzięki Wam, wszyscy będą o Polsce jeszcze lepiej mówić”.

tekst:_Anna Malczewszka

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube