Polki sobie radzą. przedsiębiorcze Polki za granicą Rzym 2019

9 listopada w Rzymie i 10 listopada w Neapolu odbyły się warsztaty dla kobiet “Walczę o siebie!”, w których wzięło udział prawie 100 Polek z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Gościem specjalnym spotkań była blogerka i motywatorka Kasia Lubina z Niemiec.
Pomysłodawcą warsztatów była Anna Malczewska – redaktor portalu i dwutygodnika dla Polaków we Włoszech “Nasz Świat” i założycielka grupy FABRYKA KOBIECEJ MOCY skierowanej do Polek we Włoszech, które prowadzą lub chcą otworzyć własną firmę we Włoszech oraz kobiet, które chcą zmienić swoje życie na emigracji. Współorganizatorami warsztatów w Rzymie był Kobiecy Challenge, a w Neapolu stowarzyszenie Instytut dla Polonii.
9 listopada 2019 r., na warsztatach, które odbyły się w teatrze parafii Santa Maria Dell’Olivo w Rzymie obecnych było około 70 Polek, które tego dnia postanowiły ZAWALCZYĆ O SIEBIE! W spotkaniu przedsiębiorczych Polek we Włoszech wzięła po raz pierwszy udział kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, konsul Agata Ibek-Wojtasik.
Warsztaty w Wiecznym Mieście zostały podzielone na 3 panele tematyczne. Laura Beata Gruszka – stylistka, kolorystka i personal shopper z Marche opowiedziała czym jest i co daje analiza kolorystyczna. Natomiast Aneta Stefaniak – stylistka projektu “Kobiecy Challenge” z Niemiec poruszyła temat doboru stylizacji do typu figury.
W drugiej części warsztatów, Bożena Krasoń – pasjonatka zdrowego odżywiania, certyfikowany Promotor Zdrowia z Elementami Psychologii Emocji i certyfikowany dietetyk poruszyła temat zdrowych nawyków żywieniowych, a Monika Przepióra z Niemiec opowiedziała o tym, jak wzmocnić swoje zdrowie.
Gościem specjalnym spotkania była Kasia Lubina, która zawalczyła o siebie i podbiła serca Polek na całym świecie. Kasia prowadzi swojego bloga na FB: Walczę o siebie_Kasia Lubina, na którym codziennie motywuje do działania tysiące kobiet.
Kasia od wielu lat walczyła z nadwagą, a do tego doszedł jeszcze alkoholizm. Ślązaczka z Niemiec umiała odbić się od dna, a teraz motywuje kobiety do walki o siebie – chodzi o walkę o siebie w każdej dziedzinie życia.
tekst:redakcja Nasz Swiat

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube