Dzień Niepodległośc w Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego

 

W niedzielę (4.11.2018) odbyły się uroczyste obchody 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Z tej okazji uczniowie oraz społecznośc szkolna zorganizowała pierwszy Dzień Polski, zapraszając licznych gości.
Była to pierwsza tego typu inicjatywa promująca polską kulturę i historię wśród najmłodszych. Uczniowie w sposób niekonwencjonalny opowiedzieli polską, burzliwą drogę do Niepodległości, rozpoczynając od rozbiorów Polski. Przedstawienie zostało wzbogacone występem naszego byłęgo absolwenta, Williama Notaro, który zagrał na fortepianie utwory F.Chopina i nie tylko oraz występem Ewy Nytko z piosenką A.Różewicza „Pytasz mnie”.
Rodzice, oprócz bufetu, przygotowali przepiękne stoisko promujące polskie wyroby rzesmieślnicze.
Po zakończeniu części oficjalnej dzieci otrzymały okazyjne upominki od pani Konsul Agaty Ibek Wojtasik, następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych.
Wśród zaproszonych gości byli: Kierownik Wydziału Konsularnego ,Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, p.Konsul Agata Ibek Wojtasik, Konsul Honorowy z Konsulatu Honorowego z Neapolu, dott. Dario dal Verme,Asesor ds edukacji państwowej, mgr Maria Luigia Villano, Płk Dariusz Skrodzki, ppłk Agata Juniec, Major Jacek Lassman, dyrektorka Akademii Muzycznej Cimarosa, p. Tatiana Giancarli, państwo Senter wyróżnieni przez rząd polski złotym medalem za zasługi dla Polonii, liczni polsko-włoscy przyjaciele szkoły .
Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie oraz specjalne podziękowania dla Jacka Pudyn VideoPyja za udokumentowanie wydarzenia.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube