10 lat minęło Radio PoloNews w rozmowie z videoPYJA

Radio PoloNews to polska redakcja wolnego radia w Górnej Austrii – Radio FRO: Freier Rundfunk Oberoesterreich.

PoloNews powstał z potrzeby i chęci przekazywania wiadomości o tematyce kulturalnej i społecznej dotyczących Polski. Koncepcją powstania i przyjętą misją radia jest budowanie pomostu pomiędzy społeczeństwami. Dlatego też z jednej strony audycje w języku polskim kierujemy do słuchaczy na całym świecie rozumiejących język polski, z drugiej zaś regularnie realizujemy audycje po niemiecku. A to z myślą o naszych niemieckojęzycznych słuchaczach.

Już od sześciu lat w co drugą niedzielę miesiąca o godz. 19.00 na 105 MHZ w Linzu i okolicach rozbrzmiewa jingiel PoloNews. Dzięki internetowi, słuchać nas można w każdym zakątku globu, a to za pośrednictwem strony internetowej www.fro.at, i aplikacji FRApp na smartphony.

Godzinne audycje prezentowane przez naszą redakcję to rozmowy z naszymi gośćmi przeplatane polską muzyką. Realizujemy m.in. cykle:
-Ludzie i ich pasje,
-portrety polonijne
-PoloNews na sportowo
-Śladami polskiego rocka
-Aktualności radia PoloNews
– reportaże z wydarzeń kulturalnych w Austrii i Polsce.

Niekiedy jesteśmy też współorganizatorami koncertów polskich grup rockowych w Austrii.
Chętnie promujemy polskie i polonijne projekty kulturalne.

Patronaty medialne PoloNews to, m.in.
-Pierwsza płyta CD zespołu southrockowego Rebelianci „Niezłomni”,
-Teatr XYZ w Wiedniu
-Wyprawa Atlantyk-Pacyfik Janusza Radgowskiego
-Chespa Rock Festival w Polsce.
Festiwal Chopinowski w Kartause Gaming
/ Złote Sowy Polonii

Obecnie redakcję PoloNews tworzą trzy osoby, pasjonaci radia. Tu potrzebna jest pasja, ponieważ nasza działalność ma charakter społeczny, nasze audycje realizujemy poświęcając własny czas i własne pieniądze. Taka normalna działalność polonijna.

Zapraszamy Was do słuchania naszych audycji, w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, od godz. 19.00 do 20.00, wejdźcie na stronę www.fro.at, a następnie kliknijcie na „pop up player” na żółtym pasku na górze strony.
A tych, którzy nie mają czasu słuchać nas w niedzielę, zapraszamy do naszego radiowego archiwum, za pośrednictwem którego możecie w dowolnym czasie odsłuchać nasze audycje.Wystarczy wejść na www.cba.fro.at i wpisać PoloNews. Jesteśmy również na facebooku, tam znajdzecie wszystkie aktualności PoloNews.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube